Rekreace

V letním období je možné se proplavat jak v Andělohorském rybníce o rozloze 1000 m2 a hloubkou max. 6m vzdáleném od Privátu Oaza 800m , Bruntálském umělém letním koupališti (11 km) , tak i v přehradě Slezská Harta vzdálené 15km.

Pro zpříjemnění dovolené těm, kteří vyznávájí odlesky vodní hladiny, skřehotání žab a občasné přívaly adrenalinu, nabízíme možnost rybolovu ve dvou lokalitách.
První se nachází přímo v místě. V Andělohorském rybníce jsou nasazeni kapři, candáti , pstruzi (může se měnit podle sezóny) V této nádrži je možno rybařit bez rybářského lístku.
Druhou lokalitou je 15 km vzdálená, proslavená nejen filmovým natáčením, vodní nádrž Slezská Harta. V této nadrži je nasazena typická přehradní fauna. Počínaje kapříky, přes štiky až po sumce. Jelikož je Slezská Harta součástí vodního hospodářství ČR, je zde nutno dodržovat veškeré zákony a nařízení spojené s provozem rybolovu v ČR.

Ačkoli to není příliš známo, Jeseníky mohou přes léto nabídnout vynikající cyklo-turistické podmínky. Andělská Hora má idealní polohu pro cyklo-výlety jakýmkoli směrem. Cyklo-stezky jsou dobře značeny a pokud je třeba jet po silnicích, většinou se setkáte s minimálním provozem. Pro naplánování  cyklovýletů doporučujeme navšívit tyto stránky : www.jeseniky.net

Dalším sportovním vyžitím, které Vám mužeme nabídnout jsou klasické kuželky v 1 km vzdálené Světlé Hoře. Na místo se můžete dopravit  autem, autobusem (směr Bruntál), nebo pěšky přírodou (procházkou po asfaltové udržované stezce).
Kdo má  raději bowling, squash nebo jiné halové sporty, zahraje si v Bruntále, do kterého trvá cesta autem cca. 15minut.

V okolí Andělské Hory se nachází několik stájí, ze kterých vzešli slavní koně jako byl několikanásobný vítěz Velké Pardubické Železník, Paramon a další. Tyto stáje většinou nabízí možnost jízdy na koních také pro veřejnost.

Pokud by jste rádi regenerovali své tělo a mysl v renomovaných lazních Karlova Studánka, je to jen 30 minut autem. V případě zájmu, sjednáme procedůry.

Andělská Hora se nachází v Jeseníkách tedy v pohoří, kterému vévodí nejvyšší hora Praděd s nadmořskou výškou 1492 m. n. m.
V zimním období je zde mnoho vyžití díky velmi dobrým sněhovým podmínkám. 
Pro vyznavače běžeckých lyží je připraveno přes 50 km běžeckých tratí protínajících nejkrásnější kouty Jeseníků. Tyto tratě se nachází jak v nejvýše položených lokalitách ( Praděd , Ovčárna , Švýcárna , Červenohorské sedlo , ... ), tak i v okolí Andělské hory.
Z privátu Oaza je možné vyrazit jak do nejbližšího krásného okolí Andělské Hory (pro ty méně zkušené), tak doběhnout přímo do krásných lázní Karlova Studánka bez nutnosti sejmutí běžek (pro pokročilé běžkaře).    

Ten kdo má raději své boty pevně připevněny k lyžím, nabízí se skiareál ANNABERG v Andělské Hoře, který je 680 m dlouhý s převýšením 128 m.
Ten je upravována technicky, aby si lyžaři plně vychutnali požitek z jízdy.
Samozřejmě náročnější lyžaři mají možnost navštěvovat lyžařská střediska na Pradědu a v Karlově.
Místo Hvězda, odkud je realizovaná kyvadlová doprava do střediska Ovčárna, je vzdálena 10 km od Andělské Hory.
No a Ti, kteří se rádi kreativně vyjadřují (zejména děti), si mohou vybrat z nepřeberného množství luk a formovat své představy do sněhových výtvorů.

Naši návštěvníci, kteří mají zálibu v bruslení, mají možnost předvézt či zdokonalit své umění na přírodním Andělohorském rybníce. V zimě bývá Andělohorský rybník přírodně zamrzlý, takže je možno si na vlastní riziko zabruslit. V nedalekém Bruntále je k dispozici udržovaná ledová plocha.

 

Pro naplánování aktivit při pobytu u nás, doporučujeme navštívit tyto stránky :

Jeseniky.net , eJeseniky.cz , Ceskehory.cz